Vse novosti

Svetovna elita wakeboardinga je v Palangi prikazala dih jemajoče zračne akrobacije

216views

V prvem krogu se je 16 wakeboarderjev potegovalo za naslov najboljšega avtorja zračnih akrobacij.

V drugem krogu je nastopilo 12 športnikov, nato pa je bilo odločeno, katerih šest se jih bo uvrstilo v finale.

Najbolj znani svetovni wakeboarderji – Sebastian Dunn, Liam Peacock, Max Milde, Rudy Talboys, Trent Stuckey in Ariano Blanik – so se borili za naslov.

Tekmovalci so v prvem in drugem krogu izvedli po dva skoka, v finalu pa po tri skoke. Vse skoke so ocenjevali sodniki, zmagovalec pa je bil wakeboarder z najboljšo oceno v finalu.

Tokrat je naslov najboljšega zračnega trika osvojil izkušeni Američan Trent Stuckey, ki je leta 2022 zmagal tudi v finalu Red Bull WakeDuel.

Drugo mesto je zasedel Max Milde, enkratni svetovni in trikratni evropski prvak v deskanju na vodi iz Nemčije, tretje mesto pa Ariano “Ari” Blanik iz Nemčije.

“Tekmovanje za najboljši zračni trik je potekalo odlično. Višine, ki so jih dosegli udeleženci, njihovi salti in tehnika pristanka so bili fantastični.

Gledalci so bili nori. Ta dogodek je res nekaj posebnega,” pravi nemški strokovnjak za wakeboarding in komentator Clint Liddy.

Tudi komik in voditelj prireditve Markas Žukauskas deli svoje občudovanje nad športniki.

“Športniki so pokazali impresivne akrobatske sposobnosti in zelo tehnične trike. Takšna tekmovanja resnično dopolnjujejo program Red Bull WakeDuel in kažejo, kako vsestransko je lahko deskanje na vodi,” pravi Mark Žukauskas.

Domantas Kazickas, litovski prvak v deskanju na vodi, ugotavlja, da so takšna tekmovanja edinstvena na svetu:

“Nisem videl še nobenega podobnega dogodka, na katerem bi izbrali en najboljši trik.

To je res zelo zanimiv format. Športniki so veliko tvegali, nekateri so celo skakali iz čutare wakeboarda.

Če sem iskren, nekaterih trikov nisem videl še nikoli v življenju.”

Miglė Praninskaitė, ena najboljših litovskih wakeboarderk, priznava, da kultura wakeboardinga v Litvi ni zelo razširjena, zato se Litovci še ne morejo kosati s svetovnimi zvezdami.

Najbolj spektakularne podvige tujih športnikov je povzela v eni zgovorni besedi: “nori”.

To soboto, 8. junija, je v Palangi potekal finale tekmovanja Red Bull WakeDuel.

Tekmovalo je 32 moških in 16 žensk. O 21 udeležencih je bilo odločeno po kvalifikacijah, ki so potekale 5. junija.

Preostala mesta so zasedli lanski vodilni Domantas Kazickas, Ignas Dailyde, Vilte Matuzevičiūtė in lanska najboljša izvajalka Migla Praninskaitė, ki se je tudi posebej kvalificirala za Litvance.