Vse novosti

“Neptunas” ni uspel premagati “Knights”: v drugem krogu bodo lekcije prišle še kako prav

7views

“Nasprotnik nas ni presenetil, mislim, da v prvem polčasu nismo bili šibkejši, morda je šlo za pomanjkanje koncentracije, saj smo prvi gol prejeli že v tretji minuti. V drugem polčasu smo igrali brez Dmytra Bondarja in Dariusa Zubauskasa. Zaradi njunih poškodb sem moral izvesti prisilne menjave,” je za “Vakarų ekspres” povedal glavni trener Neptunasa Valdas Trakys.

Obžaloval je, da na tako pomembni tekmi zaradi poškodb in osebnih razlogov ni moglo pomagati 4-5 pomembnih igralcev, vendar to po njegovih besedah ne more biti opravičilo za poraz.

“V nogometu ni izgovorov, treba je igrati in se boriti. Tudi drugi igralci bi lahko in morali imeti svoje priložnosti. Vsem ni uspelo, vendar se moramo učiti iz napak, potegniti zaključke in po mesecu dni premora na igrišče stopiti z borbenim duhom.

Med odmorom bomo imeli priložnost prilagoditi svojo igro, pogledati sestavo ekipe in morda bo prišlo do kakšnih sprememb – odpira se prestopno okno, tako da bomo videli, kakšne spremembe bomo imeli,” je dejal Trakiš.

Na omenjeni tekmi so gole za Vilno dosegli Andrius Kaulinis (3 min. in 27 min.), Jonas Usavičius (56 min.) in Ernestas Januš Zdanovič (75 min. in 79 min.).

Daniel Omokhoa Ilevbare (33 min.) je dosegel gol za Neptun.

“Neptunas je izgubil šele drugič v tej sezoni, ima 9 zmag in 4 neodločene izide ter je z 31 točkami trdno na drugem mestu.

“Vitezi” so na 15 tekmah prav tako dvakrat klonili, vendar imajo 2 zmagi več (11) in 2 remija. Imajo 35 točk.

Tako po prvem krogu prvenstva prvouvrščeno in drugouvrščeno ekipo ločijo le 4 točke.

Celotno razvrstitev ekip v prvenstvu si lahko ogledate tukaj:

“Vitezi so zagotovo v vodstvu, tako da po prvem krogu prvenstva še ni nič izgubljeno. Cilj ekipe Klaipėda, da postane prvak lige, je na dosegu roke.

Neptūnas bo naslednjo tekmo v ligi TOP sport I Lige Litovske nogometne zveze (LFF) odigral 26. julija na osrednjem stadionu v Klaipedi proti ekipi Panevėžys Ekran.

Do takrat namerava klapeška ekipa v času premora v prvenstvu odigrati nekaj prijateljskih tekem, da bi drugi krog prvenstva začela v optimalni formi.