Vse novosti

Litovski nogometaši zmagali v Latviji v finalu Baltskega pokala

107views

Sobotni polfinalni dvoboj so Latvijci začeli s teritorialno prednostjo, eden od njihovih napadov se je končal z golom v litovskih vratih, vendar so sodniki dosodili ofsajd.

Postopoma so Litovci začeli imeti vse več žoge v posesti in se jim je nekajkrat uspelo nevarno približati. Strel Pauliusa Golubickasa je bil blizu gola, vendar je poskus Armandsa Kutisa nevtraliziral latvijski vratar.

V prvi tretjini nobeni od ekip ni uspelo doseči zadetka, zato sta ekipi na odmor odšli z rezultatom 0:0.

Drugi polčas tekme se je za Litovce začel pozitivno – po podaji Paulusa Golubickasa je Armandas Kučys skočil višje od vseh in žogo poslal v mrežo.

Po tem udarcu se je igra nekoliko umirila in nobena od ekip si ni priigrala resnejših priložnosti.

Vendar so Litovci kmalu znova streljali, saj je Artūras Dolžnikovas prestregel žogo, obšel skoraj polovico igrišča in zadel v zgornji kot vrat ter povečal svoje vodstvo.

Latvijci se niso več vrnili v igro in zmaga je šla v roke Litovcem.